تبلیغات

درباره ما

بایگانی

پيوندها

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 60
 • بازدید دیروز 13
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 144
 • بازدید این ماه 362
 • بازدید این سال 1840
 • بازدید کل 3248
 • تعداد مطالب سایت 249
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


هر ملتی فرهنگ و آیین مخصوص به خود را دارد. که برای پیروانش اموری عادی و جا افتاده به حساب می آیند. اما ممکن است در فرهنگ های دیگر عجیب و غریب و یا حتی احمقانه توصیف شوند. در این مقاله با چند مورد از رسوم عجیب ازدواج و عروسی در کشورهای مختلف آشنا می شویم.

اندونزی

در اندونزی، عروس برای اثبات اینکه تا آخر عمر به همسرش خدمت می کند در طول مراسم پاهای داماد را می شوید.همچنین هنگام رفتن به خانه ی داماد، عروس نباید پاهایش را روی زمین بگذارد. بنابراین عروس در طی این مسافت باید بر روی شانه های پدر و مادر خود بنشیند؛ حتی اگر مسافت طولانی باشد یا عروس سنگین باشد!

جزیره ی جاوه یکی از مناطق پرجمعیت کشور اندونزی می باشد که در آن زوجین باید قبل از ازدواج 25 موش را به تله بیاندازند. این سنت به پیروی از حاکم جاوه صوررت می گیرد و در اصل تلاشی برای از بین بردن موش های مزاحم و حفظ محصولات کشاورزی، به خصوص برنج، از شر آن ها است.

خدمات مجالس در تهران

هند

در هند، دختران هنگام خواستگاری داماد را می بینند و در همان مراسم خواستگاری با چوب به جان داماد می افتند. در فرهنگ هندوستان مردی که داوطلب تشکیل خانواده می شود باید در برابر مشکلات و دردها مقاوم باشد. همچنین در قبیله تودا در همین کشور، عروس باید چهار دست و پا راه برود تا به داماد برسد و سپس آقای داماد با گذاشتن پای خود بر سر عروس موجب مبارکی پیوند می شود. در این نوع از مراسم، عروس حلقه ازدواج خود را در یکی از انگشتان پایش قرار می دهد.

در فرهنگ هندی ازدواج با زنان (Manglik افرادی که به لحاظ ستاره شناسی در شبی متولد شده اند که سیاره مریخ و زحل هر دو در منزل هفتم خود بوده اند) منحوس بوده و پس از ازدواج، شوهر به زودی می میرد و زن بیوه می شود. بنابراین، این دسته از زنان، اول با یک درخت ازدواج می کنند تا نحسی و طلسم از بخت آن ها پاک شود و سپس درخت را می سوزانند تا اثری از آن باقی نماند. پس از آن عروس خانم می تواند با همسر مورد علاقه اش ازدواج کند.

چین

قوم تویجا در مرکز چین سنت خنده داری برای ازدواج دارند. پس از تعیین موعد ازدواج، عروس و داماد باید 10 روز، هر روز به مدت 3 ساعت بی وقفه گریه کنند و در روز آخر، پدر و مادر، خواهران، دوستان و نزدیکان آنها نیز باید همراه عروس و داماد گریه کنند. در این مدت عروس و داماد ترانه های خاصی به نام ترانه های گریه آور ازدواج را سر می دهند و باید نشان دهند که حسابی غمگین هستند.

در فرهنگ Yugur که از قبایل بومی چین می باشد، داماد در روز ازدواج با تیر و کمان سه تیر به عروس میزند (تیر ها بدون سر هستند) و پس از آن، داماد آن سه تیر را برمی دارد و هر سه را با هم می شکند تا اینگونه عشقشان پایدار بماند.

تشریفات مجالس در تهران

اسکاتلند

در روستاهای این کشور پیش از مراسم عروسی، عروس و داماد را سیاهپوش کرده و انواع زباله های بد بو و گندیده ی متعفن را روی سرشان خالی می کنند. سپس عروس و داماد با ظاهری کثیف و بویی بد مجبورند تمام شهر را بگردند تا همه آنها را ببینند و متوجه پیوند آنها بشوند و سپس راهی محل تعیین شده برای ازدواج می شوند. آنها بر این باورند که این کار عروس و داماد را از چشم زخم حفظ خواهد کرد.

کره

در کره دوستان و آشنایان داماد دست و پای داماد را با طنابی بسته و جوراب هایش را در می آورند. سپس با یک ماهی بزرگ و خیس به کف پاهای داماد می زنند تا او را در برابر مشکلات زندگی قوی سازند تا برای قبول مسئولیت های زندگی مشترک آماده شود!

مغولستان

در مغولستان قبل از تعیین تاریخ ازدواج، عروس و داماد باید یک جوجه را با چاقو بکشند و کبدش را در بیاورند. اگر کبد تازه و سالم به نظر برسد تاریخ ازدواج تعیین می شود. ولی اگر خوب به نظر نرسد آن قدر این کار را می کنند تا کبدی مناسب پیدا شود.

فرانسه

در فرانسه مردم بر این باورند که برای دوام پیوند عروس و داماد، شب عروسی باید پشت در خانه ی آنها با هر وسیله ای نظیر گلدان، ماهیتابه، آلات موسیقی و به همراه جیغ و فریاد سر و صدا راه بیاندازند.

تشریفات عروسی در تهران

[ امتیاز : ]
برچسب ها